Med ett pris på 4014 kronor är OZ Ultraleggera Crystal Titanium ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Ultraleggera Crystal Titanium är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Ultraleggera Crystal Titanium är 48 mm. Denna variant av Ultraleggera Crystal Titanium har ett navhål/centrumhål som är 75 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4014 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
4 014 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Ultraleggera Crystal Titanium |
Diameter | 16" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
Navhål | 75 mm |
Ultraleggera Crystal Titanium från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Ultraleggera Crystal Titanium.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. OZ Ultraleggera Crystal Titanium är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Ultraleggera Crystal Titanium från OZ är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.