Denna 20"-fälg från OZ har modellnamnet Ultraleggera HLT Orange. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 32 mm. Denna variant av Ultraleggera HLT Orange har ett navhål/centrumhål som är 79 mm stort. OZ Ultraleggera HLT Orange är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Ultraleggera HLT Orange från BytHjul genom länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
11 043 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Ultraleggera HLT Orange |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 8.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
Navhål | 79 mm |
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Orange från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 32 mm.
Ultraleggera HLT Orange 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 34 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 32 mm. Modellen heter Ultraleggera HLT Orange.
20"-fälg från OZ av modellen Ultraleggera HLT Orange. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 35 mm.