Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Monaco CL2 Gloss Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.4 mm. Du hittar mer information om Monaco CL2 Gloss Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
1 232 kr | Besök BytHjul |
Märke | Monaco |
---|---|
Modell | CL2 Gloss Black |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
Navhål | 66.4 mm |
CL2 Gloss Black Polished från Monaco. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
17"-fälg från Monaco av modellen CL2 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
Denna 17"-fälg från Monaco har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter CL2 Gloss Black Polished.
17"-fälg av modellen CL2 Gloss Black från Monaco. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.