GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Gunner Silver 21" är inget undantag. GMP Gunner Silver har en fälgbredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Gunner Silver är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. GMP Gunner Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa GMP Gunner Silver från BytHjul genom länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
4 328 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Gunner Silver |
Diameter | 21" |
Fälgbredd | 9" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
Navhål | 66.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
21"-fälg av modellen Gunner Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
Gunner Silver 21" från GMP med 9" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Gunner Silver 21" från GMP med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.