Med ett pris på 3679 kronor är GMP Lunica Black Machined Face ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av GMP Lunica Black Machined Face är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Lunica Black Machined Face är 5/112.
Fälgens ET-mått är 30 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3679 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
3 679 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Lunica Black Machined Face |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 8.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
Navhål | 66.6 mm |
Lunica Black Machined Face 18" från GMP med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Lunica Matt Gun Metal Machined Face.
Lunica Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
GMP Lunica Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.