Med ett pris på 3737 kronor är GMP Rebel Black Diamond ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Rebel Black Diamond har en bredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Rebel Black Diamond är 5/112.
Inpressningsdjupet för GMP Rebel Black Diamond är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Du hittar mer information om GMP Rebel Black Diamond genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
3 737 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Rebel Black Diamond |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 8.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
Navhål | 66.5 mm |
20"-fälg av modellen Rebel Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
GMP Rebel Black Diamond, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
GMP Rebel Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Rebel Black Diamond.