Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1800 kronorsklassen. Fälgen heter TY Graphite matt och den tillverkas av Dezent. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent TY Graphite matt har en bredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för TY Graphite matt är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.6 mm stort. Du hittar mer information om Dezent TY Graphite matt genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
1 745 kr | Besök BytHjul |
Märke | Dezent |
---|---|
Modell | TY Graphite matt |
Diameter | 18" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 120 |
Bultcirkel | 5/120 |
Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
Navhål | 72.6 mm |
Dezent TY Graphite matt, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 35 mm.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter TY Graphite matt.
TY Graphite matt från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 18"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter TY Graphite matt.